اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی
دسته بندی محصولات
کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

مقاله شركت تجهيزات توربو كمپرسورنفت

 مقاله شركت تجهيزات توربو كمپرسورنفت

 دانلود مقاله شركت تجهيزات توربو كمپرسورنفت با فرمت ورد و قابل ویرایش تعدادصفحات 41

وظيفة اصلي آن

سهامداران شركت تجهيزات توربو كمپرسور نفت، شركت تجهيزات توربو كمپرسور نفت (60%) و شركت صنايع تجهيزات نفت (40%) هستند. چند سال پيش هنگامي كه شركت ملي گاز ايران موظف شد خط لوله سراسري شمارة 3 از جنوب (كتگان) به مناطق شمالي و مناطق مركزي كشور را احداث نمايد. در اين ميدان يكي از مهمترين بخش هاي پروژه كه در حقيقت ساخت توربو كمپرسورهاي گازي بود طي مناقصه اي به شركت (Alstom Power) آلستوم پاور سوئد واگذار شد.
گاز در خط لوله در طي زمان و مسافت هاي طولاني انتشار پيدا مي كند. براي رفع اين مشكل ايستگاه هاي تقويت فشار طراحي شده و در آنجا گاز توسط كمپرسور كمپرس (فشرده) شده و در مسري خود با فشار حركت داده مي شود. توربين وظيفه به حركت درآوردن كمپرسور را دارد. در حقيقت توربين نيروي محركه كمپرسور مي باشد. در عين حال توربين ها از نوع گازي (نه بخار و ...) هستند.
شركت آلستوم كه بعد از مدتي اعلام ورشكستگي نمود و توسط كمپاني مشهور زيمنس (آلمان) خريداري شد. پس از برنده شدن در اين مناقصه شركت توربو كمپرسور نفت (otc) را به عنوان پيمانكار خود در ايران برگزيد. در اين پروژه مونتاژ توربين هاي 25 مگاواتي به عهده يكي از شركتهاي زيرمجموعه otc يعني شركت تجهيزات توربو كمپرسور نفت نهاده شد. كارگاه مكونتاژ اين شركت در شهرك صنعتي شمس آباد – 45 كيلومتري اتوبان تهران – قم احداث شد و دفتر آن هم اكنون در خيابان گاندي – خيابان چهاردهم مي باشد. شركت OTCE يك هيئت مديره دارد كه در آن جناب آقاي مهندس منتظري به سمت مديرعامل برگزيده شده اند و 6 معاونت به نام هاي زير دارد.
معاونت مالي – اداري – معاونت بازرگاني – معاونت طرح و برنامه – معاونت توليذ – معاونت تحقيق و توسعه و معاونت فني و مهندسي. چارت سازماني شركت به شكل زير مي باشد.
يكي از زيرمجموعه هاي معاونت طرح و برنامه دپارتمان مهندسي صنايه مي باشد. و شرح وظايف آن نيز به شرح زير مي باشد.
در بخش توليد 3 سمت اصلي وجود دارد يكي بخش مونتاژ و ديگري بخش تست و راه انداري. مديريت مونتاژ شامل 3 زيرگروه پايپلينگ، مكانيك و الكتريال مي شود كه اين سه گروه همانطور كه از اسم آنها پيدا مسوؤليت مونتاژ و نصب قطعات مكانيكي توربيني و قطعات پايپينگ ها و مجموعه كامل كابل كشي ها و ... مربوط به الكتريكال را دارند. بخش تست و اره اندازي در حقيقت عهده دار كنترل تمام سيستم هاي مونتاژ شده است.

فصل دوم
مقدمه (فصل)
بهتر است قبل از آنكه استقرار بپردازيم، جايگاه آنرا در ديد كلان برنامه ريزي معرفي شود تا در ابتداي كار درك بهتري نسبت به آن ايجاد شود. همچنين اهميت آن بيش از پيش روشن گردد. در اينصورت مي بايست به سراغ «برنامه ريزي تسهيلات» برويم. لغتي كه در سالهاي اخير به طور خاص در صنعت از آن بسيار ياد شده و مقالات و كتاب هاي متنوع و زيادي در اين باره نوشته شده است مدل هاي پيچيده رياضي ارايه شده و روش ها و راه‌كارهاي تحليلي و آزمايشي مختلفي مطرح گرديده است.
برنامه ريزي تسهيلات در حقيقت تعيين مي كند كه چگونه با امكانات موجود و دارايي ثابت مي توان بهترين حالت را براي انجام فعاليت در راستاي هدف مورد نظر به وجود آورد.
برنامه ريزي تسهيلات يك موضوع عام و كلي است و كاربرد وسيعي دارد. مي‌توان از آن در يك بيمارستان، يك كارگاه مونتاژ يك مركز خدمات مثلاً دانشگاه، انبار، فرودگاه يك مغازه و ... استفاده كرد.
عامل بهبود مستمر در برنامه ريزي تسهيلات جايگاه والايي دارد. شايد به همين دليل است كه يان پروژه (بهبود درمان) و بسياري از پروژه هاي مشابه آن انجام مي شود. زيرا نهايتاً منجر به بهبود مي ود كه اين بهبود مي تواند در زمينه ها مختلف و متفاوت مانند زمان، نيروي انساني، ابزارآلات و ... شود. بهبود مستمر مستمر در چرخه برنامه ريزي تسهيلات را در شكل ـــ به صورت زير آمده است.
به طور كلي مبحث برنامه ريزي تسهيلات شامل 2 بخش مهم است: مكان يابي تسهيلات و طراخ تسهيلات. مسئله مكان يابي و تعيين مكان جهت واحد است و از اطلاعاتي در باره مشتريان، عرضه كنندگان مواد اوليه و عرضه ساير تسهيلات پيروي مي كند.
طراحي تسهيلات شامل 3 بخش طراحي سيستم هاي تسهيلات، طراحي پيدمان و طراحي سيستم هاي انتقال است. طراحي سيستم هاي تسهيلات شامل سيستم هاي ساختاري، سيستم هاي فضايي، سيستم هاي ساختماني، سيستم هاي روشنايي، سيستم هاي ايمني و سيستم هاي بهداشت و ... مي شود. چيدمان شامل كليه تجهيزات، ماشين آلات و اسباب و اثاثيه داخلي مي شود. همچنين سيتم هاي انتقال شامل مكانيزم هاي مورد نياز براي ايجاد ارتباط متقابل در داخل واجد موجود است.
به طور كلي سلسله مراتب برنامه ريزي تسهيلات را مي توان در شكل ـــ مشاهده نمود.
مكان يابي تسهيلات در حقيقت ديد كلان از برنامه ريزي تسهيلات است درحاليكه طراحي تسهيلات با بررسي جزء به جزء در سطوح خرد به اين مسئله مي نگرد.
به عنوان مثال در پرئژه يك كارخانه مونتاژ مي توان بدين صورت گفت:
آنچه پس از بررسي اجمالي در باره مبحث برنامه ريزي تسهيلات – با توجه به سلسله مراتب و اجزاء آن – همچنان مهم به نظر مي رسد، اجراي مستمر آن است و تأكيد در اين پروژه نيز در همين راستا مي باشد.
حال بهتر مي توان در مورد موضوع مورد نظر اين پروژه يعني چيدمان صحبت كرد و جايگاه آنرا يا يك ديد كلان بررسي كرد. چيدمان بخشي از مبحث طراحي كارخانه است. هنگامي كه در برنامه ريزي تسهيلات مكان مشخص شد، 3 موضوع مطرح مي شود. طراحي سيستم ها چيدمان و حمل و نقل ها. تا حدودي در طراحي نيز ترتيب همين است ولي در عين هر سه ايتم به يكديگر نياز دارند. به طور كلي برنامه ريزي تسهيلات شامل موارد زير مي شود و هدف ما در بخش چيدمان كمك به بهبود مستمر اين فرآيندها است به طوريكه اهداف و مقاصد مورد نظر ما را برآورده نموده. همچنين با تغييراتي كه در (مثلاً) بخش چيدمان انجام مي شود. برخي موارد به سمت بهبود ميل پيدا مي كند.
دريافت، بازرسي در محوطه، انبار، بازاريابي، ارسال به توليد و مونتاژ، حركت در داخل توليد و مونتاژ، انبار محصولات در جريان ساخت، كنترل مواد، بسته‌بندي، ارسال به انبار، انتخاب سفارش، ارسال براي حمل، جمع آوري سفارش حمل، نگهداري و خدمات كارمندي، همچنين لازم است از كنترل موجودي كنترل توليد، كنترل كيفيت، خيرد، بازاريابي، طراحي محصول، بسته بندي، توسعه محصول، ساخت، سيستم هيا اطلاعاتي و مديريت نيز اطلاعاتي به عنوان ورودي گرفته شود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
39_359285_2336.zip28.7k