کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات

روابط نسلی   (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات

دانلود مقاله ی روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات  با فرمت ورد وقابل ویرایش تعدادصفحات 23

چکیده 

با تغییر ساختار اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران و توسعه استفاده از تکنولوژی های ارتباطی نظیر اینترنت و ماهواره بویژه توسط جوانان در دهه های اخیر، نظام آموزشی دچار چالش های جدی در روابط میان نسل ها شده است و زمینه مساعدی برای تفاوت و به اعتقاد برخی صاحبنظران تعارض در نظام ارزشهای جوانان با والدین به وجود آمده است به گونه ای که روابط میان پدران و مادران با فرزندان تحت تاثیر شرایط اجتماعی – فرهنگی جدید قرار گرفته و در آن دگرگونیهایی پدید آمده است. مقالۀ حاضر با رویکردی در جهت شناخت تفاوت ها و گسست ها که در برابر خانواده ایرانی در روند تغییرات قرار دارد  موضوع روابط نسلی و شکاف نسلی  را موردتوجه قرارداده است. پس از طرح مسآله، با تعریف و تفکیک معنایی میانِ چهار مفهومِ مشابه؛ تفاوت، تعارض، گسست، و روابط نسلی، به تحلیل نظریه ها و پژوهش های مرتبط و تقابل مسآلۀ شکاف نسلی با ساختار خانوادۀ امروزین در ایران پرداخته است. دراین راستا از داده ها و نتایج تعدادی از پژوهش ها در ایران که به طور کلی به تضاد ارزشیِ میان نسلها پرداخته اند بهره گرفته شده است. براین اساس، هدف مقالۀحاضر شناخت روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات  و بررسی و تحلیل عواملی است که شکاف بین نسلها در خانواده معلول آن است. با درنظر گرفتن عوامل متعدد و متنوع موجود، در بررسی یافته های پژوهش های انجام شده تفاوت قابل ملاحظه ای بین گروه های سنی در ایران مشاهده نشده است. در زمینۀ رویارویی ارزش های نسلی با خانواده و روابط میان نسلی و درون نسلی در درون آن، تفاوت های قابل ملاحظه ای در عرصۀ ارزش های خانوادگی میان نسل ها وجود ندارد و کمابیش نوعی وفاق جمعی در رابطه با این ارزش ها، میان نسل جوان و بزرگسال جامعه دیده می شود. البته می توان گفت در عرصه عمومی فرهنگ جامعۀ ایران شکاف عمیق و اختلاف قابل تأملی وجود ندارد اما شکاف نسلیِ موجود، در نقطۀ مقابلِ عرصۀ عمومی، در عرصۀ زندگی خصوصی آحاد جامعۀ ما موضوعیت می یابد.

کلید واژه : روابط نسلی،تفاوت ها،گسست ها،تغییراتپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ravabet-nasli_333509_5600.zip52.6k